Fungování
Konstrukce a technika

Princip fungování

Jak to funguje

Pro zákazníky, kteří chtějí pohodlný a snadný způsob ovládání krbu, jsou plynové krby tou nejlepší volbou. Stačí pouze zmáčknout tlačítko na dálkovém ovladači a můžete si vychutnat příjemnou atmosféru hořících plamenů z pohodlí vašeho křesla. Chcete-li změnit intenzitu plamenů nebo regulovat množství produkovaného tepla, stačí zmáčknout příslušné tlačítko a krb okamžitě reaguje. Plynové krby se vyznačují také tím, že nemají rámy kolem skla, což zajišťuje nerušený pohled na plameny. Díky dokonalému spalování se navíc sklo nezamlžuje a poskytuje stále čistý výhled.

Energetická ztráta

Výdej energie plynového krbu

Plynové krby moderní doby jsou schopné poskytnout široké spektrum výkonů, takže mohou vyhovět potřebám všech typů interiérů. Bez ohledu na to, zda hledáte plynový krb pro nízkoenergetický dům, nebo pro rozlehlý hotelový foyer, můžete si být jisti, že existuje

správný model krbu s požadovaným výkonem. Navíc můžete kdykoliv pomocí dálkového ovládání snadno upravit výkon krbu, aby se vám doma nebo v jiné budově udělalo příjemně teplo a zároveň vám byla poskytnuta optimální úroveň pohodlí.

Způsob předávání tepelné energie

Plynový krb

Plynový krb je jednoduchý na ovládání a umožňuje rychle měnit výkon nebo dokonce vypnout plameny pomocí dálkového ovladače. Jeho největší výhodou je jeho schopnost přizpůsobit se tepelným potřebám interiéru. Může být provozován v nízkém režimu s nízkým výkonem, nebo naopak vysokém režimu s vysokým výkonem, což umožňuje efektivní a rychlé zvýšení teploty v místnosti.

Moderní plynové krby mají standard ECO, který umožňuje imitaci ohně s plameny, které se automaticky zvětšují a zmenšují při snížení výkonu krbu o zhruba 40%.

Přenos tepla u plynových krbů funguje podobně jako u teplovzdušných krbů na dřevo. Vzduch vstupuje do komory krbu skrz spodní mřížku, ohřívá se při kontaktu s kovovou vložkou a vystupuje ven z horní ventilační mřížky zpět do místnosti. Po odevzdání tepla do stěn a stropů se ochlazený vzduch vrátí zpět do krbu skrz spodní ventilační mřížku.